Jesienne spotkanie branżowe
2023-11-07Dynamika rozwoju branży spotkań i wydarzeń w Polsce 2023: wzrost wydarzeń korporacyjnych i kongresów
2023-11-29Rok dobiega końca, ale Wrocławscy Ambasadorzy Kongresów nie zatrzymują się. Pomimo deszczów, zimna, mrozu, ciepła czy burz dalej działają i starają się nie tylko zwiększyć atrakcyjność Wrocławia na rynku międzynarodowym, ale także polepszyć sytuację w naszym kraju na wielu płaszczyznach.
W czerwcu tego roku prof. dr. hab. n. med. Jacek Szepietowski został wybrany prezesem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Natomiast 16 sierpnia udzielił on wywiadu na temat poprawy sytuacji medycznej w kraju, gdzie wspominał o odpływie lekarzy do sektora prywatnego, co można by rozwiązać za pomocą dodatkowych środków na publiczne instytucje medyczne.
28-30 września we Wrocławiu odbyła się trzynasta edycja międzynarodowej konferencji Okulistyka-Kontrowersje, organizowanej przez jedną z naszych ambasadorek, prof. dr. hab. Martę Misiuk-Hojło. Podczas konferencji odbywały się kursy oraz warsztaty na temat odpowiedniego diagnozowania oraz leczenia okulistycznego, a także prelekcje mające na celu wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w leczeniu okulistycznym.
Natomiast prof. dr hab. n. med. Jerzy Klijanienko wraz z dr. n. med. Pawłem Gajdzisem 1-4 października brali udział w 44. Kongresie Cytologicznym jako członkowie międzynarodowego komitetu doradczego. Podczas wydarzenia specjaliści z całej Europy dyskutowali na temat innowacyjnym metod prowadzenia badań ginekologicznych.
Dr. hab. Patrycja Matusz, pełniąca funkcję prorektora na Uniwersytecie Wrocławskim, dąży do poprawienie jakości nauk w naszym państwie. W ostatnim czasie na swoim profilu na Facebooku opisywała trudną sytuację finansową Narodowego Centrum Nauki(NCN). Natomiast 16 października brała ona udział w spotkaniu “Erasmus+ a mikropoświadczenia” podczas którego eksperci rozmawiali na temat tego jak mikropoświadczenia, czyli potwierdzenia wyników w nauce wynikających z krótkich doświadczeń edukacyjnych, mogą wpłynąć na rozwój uczelni i innych instytucji.
W tym samym czasie prof. dr. hab. Dariusz Adamski stara się naprawić sytuację gospodarczą i sądowniczą w Polsce, apelując o zmiany w sądownictwie i firmach państwowych na łamach Rzeczpospolitej.
Życzymy naszym profesorom powodzenia z nadzieją, że ich tempo będzie tylko przyspieszać.