Strefa Czasowa

Standardowa strefa czasowa: UTC/GMT +1 godzina
Czas letni: +1 godzina


Waluta

Waluta: złoty polski (zł, PLN)

Podjednostka walutowa: Grosz 1/100 (100 groszy = 1 zł)

Aby sprawdzić bieżące kursy walut zapraszamy na stronę: www.nbp.pl


Informacja Turystyczna

The Meeting Point
Centrum otwarte jest codziennie od 9 rano do 20 wieczorem
Rynek 14
50-101 Wrocław
tel.: +48 71 344 31 11
fax: +48 71 344 29 62
e-mail: info@itwroclaw.pl


Rozkład jazdy autobusów

Zapraszamy na stronę:
https://www.rozklady.com.pl/rozklad-jazdy-pks-pkp-busy/polaczenia


Transport publiczny

Komunikacja miejska we Wrocławiu pozwala dotrzeć we wszystkie interesujące miejsca w mieście. Jej gęsta sieć swoim zasięgiem obejmuje ponad 1200 km, także poza granicami miasta. Transport publiczny dostępny jest o każdej porze dnia i nocy, we wszystkie dni tygodnia, dzięki czemu podróżowanie po mieście staje się niezwykle dostępne, a zarazem łatwe i przyjemne. Przekłada się to również na pozytywy wpływ na ochronę środowiska.

Wszystkie połączenia obsługiwane są przez nowoczesne i wygodne autobusy (83 linie autobusowe – w tym 15 linii nocnych), a także szybkie i ekologiczne tramwaje 22 linie tramwajowe. Całość sterowana jest za pomocą komputerowego systemu ITS, który poprzez analizę ruchu przyspiesza i upłynnia ruch uliczny.

Każdego roku MPK pokonuje około 35 000 000 km w mieście, przewożąc około 25 000 000 pasażerów. To wszystko dzięki pracy 768 kierowców autobusów i 568 motorniczych, wyposażonych w 213 autobusów i 225 tramwajów.

Z roku na rok flota pojazdów powiększana jest o nowoczesne i eleganckie autobusy oraz tramwaje, aby poruszanie się po Wrocławiu było komfortowe i najwyższej jakości.

Komunikacja miejska oferuje również szeroką gamę biletów, których zakup można dostosować do własnych potrzeb. Dostępne są bilety zarówno jednorazowe, jak i czasowe, można je kupić w specjalnych biletomatach mobilnych (w każdym autobusie i tramwaju!), biletomatach stacjonarnych, a także w kioskach i przez telefon.

Jeśli chcesz sprawdzić połączenia komunikacyjne zapraszamy na: www.jakdojade.pl/wroclaw


Informacja kolejowa (PKP)

Wrocław posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę kolejową, co znacznie ułatwia podróżowanie na terenie kraju, ale również za granicę. Wystarczy jedna przesiadka, aby trafić do ogromnej ilości miejsc w Europie.

Wrocław jest także dostępny z wielu miejsc krajowych, zapewniając połączenia ze wszystkimi większymi miastami w Polsce. PKP Intercity oferuje nowe połączenia EIC Premium (Pendolino) pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Podróż na trasie Wrocław - Warszawa zajmie maksymalnie 4 godziny www.pkp.pl


Wrocławskie Lotnisko im. Mikołaja Kopernika

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą można dostać się na lotnisko szybko i komfortowo. Zarówno od strony Warszawy z drogi S8, od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4. Regularna linia autobusowa nr 106 łączy lotnisko z centrum miasta i głównym dworcem kolejowym. Plusem jest też strefa Kiss&Fly – bezpłatny przejazd i krótki postój do 10 minut oraz aż ponad 2000 miejsc parkingowych.

Wrocław oferuje dobre połączenia lotnicze z głównymi węzłami przesiadkowymi Europy: Frankfurtem nad Menem, Londynem, Monachium i Kopenhagą. Ponadto pasażerowie mogą łatwo dotrzeć do ponad 18 miejsc docelowych w krajach na całym świecie, przesiadając się tylko raz w ciągu mniej niż 2 godzin i 30 minut.

Lotnisko, oprócz tradycyjnych linii lotniczych takich jak LOT, Lufthansa i SAS, obsługuje również przewoźników nisko kosztowych (Ryanair, Wizzair), a także linie czarterowe. Z wrocławskiego portu lotniczego można wylecieć do 64 destynacji w Europie i Afryce Północnej.

 www.airport.wroclaw.pl