Rynek

Sprawy biznesowe, turystyka, zakupy czy wspaniały posiłek- wszystko to zapewnia Wrocławski Rynek –wyróżniający się punkt miasta, który każdemu oferuje coś specjalnego. Mieszczący się pośród kolorowych budynków Rynek jest na mapie Wrocławia punktem, którego nie można pominąć. W czasie dnia Wrocławski Rynek jest wypełniony turystami i pracownikami biurowymi, jednak dopiero w nocy staje się najbardziej przesiąkniętym rozrywką miejscem w mieście. Pełne smaków restauracje, kluby oraz kawiarnie umiejscowione na Rynku nie mają chwili oddechu, zapewniając mieszkańcom oraz gościom gąszcz atrakcji.


Ostrów Tumski

Najstarsza część Wrocławia, Ostrów Tumski, otoczony jest wodami przepływającej przez miasto rzeki Odry. Dawna forteca, wypełniona historycznymi i inspirującymi zabytkami architektury, oferuje możliwość obcowania z miastem w niezmienionej, historycznej formie niezmiennej od setek lat. Gotyckie budynki górują nad miastem dając sposobność poczucia jego bogatej historii. Wyspa, jako najstarsza część miasta, wraz z przepływającą Odrą stały się fundamentem powstania współczesnego Wrocławia, który do dnia dzisiejszego czerpie z jej niezwykle bogatego dziedzictwa historycznego.


Kompleks Hali Stulecia

Kompleks Hali Stulecia jest unikatowym miejscem dla organizacji różnego rodzaju spotkań, na przestrzeni lat goszczącym wiele imprez masowych i różnorodnych wydarzeń o międzynarodowym charakterze. W 2006 roku Hala Stulecia została wpisana na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Wznoszona w przeciągu zaledwie dwóch lat, od 1911 do 1913 roku, stała się w owym czasie najpotężniejszą na świecie konstrukcją z żelbetonu na świecie. Obecnie Hala Stulecia jest doskonałym miejscem do spotkań oraz rekreacji/rozrywki zarówno dla mieszkańców miasta, jak i turystów. Otoczona Parkiem Szczytnickim wraz z przylegającym do niego, Ogrodem Japońskim prezentuje idealny obraz współgrania przeszłości z teraźniejszością.


Hydropolis. Centrum Edukacji Ekologicznej

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis to pierwsze tego typu, arcyciekawe miejsce, to fenomenalna prezentacja na temat wody, bez której nie byłoby życia na Ziemi. Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Hydropolis to atrakcja Wrocławia dla osób w każdym wieku. Multimedialna opowieść o życiodajnej wodzie jest bogata i różnorodna. I mimo ogromu prezentowanych wiadomości, ani przez moment nie będziemy się nudzić. Hydropolis zajmuje dawny zbiornik wody czystej wybudowany w 1893 roku o powierzchni czterech tysięcy metrów kwadratowych. Wystawa podzielona jest na dziewięć stref tematycznych, każda z nich przedstawia substancję życia z innego ujęcia. Hydropolis, to miejsce, w którym technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.


ZOO i Afrykarium

ZOO we Wrocławiu jest najstarszym w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. Żyje tu 10 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad 1100 gatunków. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym to obowiązkowy punkt pobytu we Wrocławiu (w 2018 roku odwiedziło je blisko 1,6 mln osób). W ciągu kilku godzin mamy szansę poznać na własne oczy rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów. Największą atrakcją jest Afrykarium – unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd - od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zachwycają m.in. żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty.


Tarczyński Arena

Stadion Wrocław, obecnie Tarczyński Arena, wybudowany specjalnie na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™, jest nowoczesnym centrum biznesowym oraz sportowym, które oferuje znacznie więcej niż tylko możliwość organizacji wydarzeń sportowych. Obiekt wybudowany w nowoczesnej części miasta posiada zaawansowane technologicznie powierzchnie przeznaczone dla przemysłu spotkań, które mogą ugościć nawet 230 uczestników konferencji. Mimo tego, iż Stadion Miejski wzniesiony został stosunkowo niedawno, bo w 2011 roku, do tej pory gościł już jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych i kulturalnych w naszym mieście, takie jakie walka bokserska Kliczko-Adamek, koncert Georga Michaela z orkiestrą symfoniczną czy koncert Queen z Adamem Lambertem, pokaz Monster Jam i oczywiście mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™.


Dzielnica Czterech Wyznań

Dzielnica Czterech Wyznań znana jest również jako Dzielnica Czterech Świątyń oraz Dzielnica Wzajemnego Szacunku. Jest unikalnym na mapie Wrocławia miejscem, gdzie Katolicy, Protestanci, Żydzi i Ewangelicy doskonale koegzystują tworząc wyjątkowe społeczeństwo wielowyznaniowe. To właśnie ten fakt stał się inspiracją do stworzenia „Ścieżki Kulturowej Czterech Świątyń”. Działania powiązane z ideą ścieżki kulturowej mają na celu odbudowę wartości religijnych kultywowanych w tej dzielnicy oraz pokazanie wielokulturowości i otwartości dzisiejszego Wrocławia.