Fundacja Promocji Turystyki Kongresowej Convention Bureau – Wrocław rozpoczęła swoją działalność w 2002 r. i od początku funkcjonowania głównym jej celem jest promocja Wrocławia na rynkach międzynarodowych oraz zainteresowanie stowarzyszeń, federacji itd. realizacją ich wydarzeń właśnie w stolicy Dolnego Śląska.

Oficjalnym sloganem Miasta jest Wrocław – miasto spotkań, Convention Bureau – Wrocław natomiast popularyzuje hasło Wrocław – the MICE place i w każdym swoim działaniu promuje Miasto zarówno pod kątem organizacji konferencji, kongresów, pozostałych wydarzeń, ale również targów, czy jako najlepszej destynacji na organizację wyjazdów motywacyjnych.

Flagowym projektem Fundacji jest współpraca z Gminą Wrocław w ramach Rozwoju Turystyki Biznesowej we Wrocławiu. Podejmowane działania związane są między innymi z: przygotowywaniem ofert tzw. bidów, które mają pokazać potencjał konferencyjny Wrocławia; obsługą wizyt inspekcyjnych i studyjnych dla organizatorów wydarzeń, ale także dziennikarzy; regularną organizacją spotkań lokalnej branży w celu podtrzymania kontaktów oraz przekazania aktualności z naszego sektora; promocją Wrocławia podczas targów i innych wydarzeń, a także z publikowaniem artykułów w prasie i Internecie; oraz z prowadzeniem różnych programów takich jak Klub Ambasadorów Kongresów Wrocławia czy Program Rekomendacji Profesjonalnych Organizatorów Kongresów Wrocławia oraz Profesjonalnych Organizatorów Podróży  Motywacyjnych.

Ponadto, Convention Bureau – Wrocław wspiera realizowane w Mieście konferencje i kongresy pod kątem organizacyjnym i logistycznym. W celu promocji miasta Fundacja udostępnia także Organizatorom na życzenie materiały informacyjne, graficzne i filmowe. Zachęcamy do kontaktu!

Podczas 20 lat działalności zrealizowaliśmy kilkadziesiąt konferencji, kongresów i innych wydarzeń z zakresu turystyki biznesowej. Współpracowaliśmy z licznymi międzynarodowymi stowarzyszeniami i federacjami z bardzo różnych dziedzin takich jak: medycyna, prawo, sport, polityka, ekonomia czy gospodarka. Regularnie współpracujemy ze światem akademickim chociażby poprzez prowadzenie Klubu Ambasadorów Kongresów Wrocławia, który tworzą najaktywniejsi konferencyjnie przedstawiciele różnych wrocławskich uczelni i nie tylko. Regularnie współdziałamy również z lokalnymi Profesjonalnymi Organizatorami Kongresów i Podróży Motywacyjnych, którzy pracują także na biznesowy wizerunek Wrocławia.

Poniżej prezentujemy listę zrealizowanych przez nas projektów i zapraszamy do podjęcia współpracy.

Statut fundacji
Convention Bureau - Wrocław