Browar Mieszczański

Browar Mieszczański to XIX- wieczny kompleks budynków poprzemysłowych, z unikalną już architekturą,  w których od 2004 roku na dobre zagościła SZTUKA.  Obiekt jest zamkniętą w sobie enklawą, gdzie na co dzień  szerokie grono wrocławskich artystów działa  w swoich  pracowniach plastycznych, salach prób muzycznych, w atelier fotograficznych a także w pracowniach architektonicznych.

W browarze odbywają się liczne wydarzenia artystyczne: festiwale, wystawy, koncerty, na stałe działa scena teatru AdSpectatores. Zagościły u nas takie wydarzenia jak między innymi: Przegląd Piosenki Aktorskiej, Festiwal Era Nowe Horyzonty, Galeria Bezdomna, Męskie Granie. Nasza Fundacja Erdo organizuje jeden z najciekawszych letnich, wrocławskich festiwali jakim jest festiwal Podwodny Wrocław (trzy edycje). Prężnie działa browarowa Galeria w której organizujemy kilkanaście wystaw w ciągu roku. Browar to ulubione miejsce   obrony prac dyplomowych  studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Dysponujemy około 1400m² powierzchni, którą  zaadoptowaliśmy na potrzeby  rozmaitych działań. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę poszczególnych obiektów browarnianych  o nazwach nawiązujących do pełnionych  dawniej funkcji:

SALA KLUBOWA-  nastrojowe miejsce  utrzymane w stylistyce  industrialnej. Czerń ścian współgra z wkomponowanymi we wnętrze, oryginalnie zachowanymi sprężarkami i drewnianą 100 letnią podłogą.To wielofunkcyjne wnętrze gościło: imprezy firmowe, spotkania biznesowe, mini-konferencje, warsztaty artystyczne, wykłady, imprezy towarzyskie.

LEŻAKOWNIA- to wnętrze, gdzie dawniej leżakowało piwo a obecnie rozgrywają się rozmaite działania artystyczne. Rozległa, rozczłonkowana przestrzeń, której surowość wnętrza rozbijają oryginalne detale z pierwotnej zabudowy takie jak: kafle ścienne o czarno-białej fakturze czy koleby, niegdyś podpierające beczki z piwem a teraz służące za podesty wystawianych tam prac plastycznych. Ta bardzo atrakcyjna część browaru przeznaczona jest na: imprezy firmowe, festiwale, koncerty, przeglądy teatralne, konferencje i sympozja.

Podział przestrzeni umożliwia przeprowadzenie szeregu działań jednocześnie.

Adres:

ul. Hubska 44-48
50-502 Wrocław
tel. +48 71 367 70 48
marcin.wiktorski@browar.wroc.pl
www.browar.wroc.pl

Leżakownia sala koncertowo-widowiskowa
250
250
200
400
250m2
Club
80
80
50
100
130m2
Leżakownia (8 sal)
250
250
200
500
902m2
Obiekt historyczny

Mapa

0 km
0 km

Galeria