Konferencja komunikacja w życiu osoby z niepełnosprawnością

Konferencja komunikacja w życiu osoby z niepełnosprawnością

Konferencja miejska z okazji światowego dnia osób z niepełnosprawnością z udziałem miast partnerskich połączona będzie z wręczeniem Certyfikatów Wrocław Bez Barier im. Bartłomieja Skrzyńskiego i Medalu Zasłużony dla Wrocławia 2022 roku.

Już w dniach 1 i 2 grudnia, z okazji Światowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością na Stadionie Olimpijskim odbędzie się pierwsza edycja konferencji w tematyce komunikacji w życiu osoby z niepełnosprawnością, a także w cyklu wydarzeń pod nazwą „Wrocław Bez Barier”, która będzie transmitowana na żywo również do sieci. Podczas wydarzenia nastąpi uroczyste wręczenie Certyfikatów Wrocław Bez Barier im. Bartłomieja Skrzyńskiego oraz Medalu Zasłużony dla Wrocławia 2022 roku. Plebiscyt realizowany jest przez Fundację „Potrafię Pomóc” i organizowany na zlecenie i we współpracy z Departamentem Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Celem plebiscytu jest tworzenie warunków powszechnej dostępności, integracji w życiu społecznym oraz przeciwdziałanie wykluczeniu osób niepełnosprawnych, a także poprawa atrakcyjności Wrocławia jako miasta przyjaznego dla wszystkich grup społecznych.

Uczestnicy w trakcie wydarzenia będą mogli zapoznać się z informacjami praktycznymi na temat komunikacji i aktywności zawodowej dla osób z niepełnosprawnością, w tym rozwiązań ogólnopolskich i światowych, zwłaszcza w kontekście gminnych programów wsparcia i współpracy międzysektorowej na poziomie lokalnym. Dyskutować, wymieniać doświadczenie w zakresie z uwzględnienia problemów osób z niepełnosprawnością i ich środowisk. Do udziału zaproszeni zostali również przedstawiciele miast partnerskich Wrocławia.

Data

01 - 02 gru 2022
Zakończone!

Godzina

Cały dzień

Więcej informacji

Czytaj więcej

Location

Stadion Olimpijski
Czytaj więcej
QR Code

Dodaj komentarz

gdpr-image
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Policy privacy.
Read more
Skip to content