Chopin Recitals Wrocław – Boris Giltburg – Koncert Specjalny

Chopin Recitals Wrocław

Chopin Recitals Wrocław – Boris Giltburg – Koncert Specjalny

Boris Giltburg, wybitny pianista, triumfował na światowych konkursach pianistycznych, zdobywając najważniejsze nagrody i uznanie. Zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Królowej Elżbiety oraz zdobył II miejsce na Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie.

Jego sukcesy na konkursach zaowocowały kontraktem z renomowaną wytwórnią płytową Naxos, która uznaje go za swojego wyłącznego artystę. Boris Giltburg zdobył liczne nagrody za swoje nagrania, w tym Opus Klassik dla najlepszego nagrania solistycznego za koncerty Rachmaninowa i Etudes Tableaux oraz Diapason d’Or za koncerty Szostakowicza i jego własną aranżację VIII Kwartetu smyczkowego Szostakowicza.

Pianista otrzymał także nagrodę Gramophone za nagranie Kwintetu fortepianowego Dvoraka z towarzyszącym mu Pavel Haas Quartet. Ich ostatnie wspólne wydawnictwo, Brahms Piano Quintet, również zdobyło Diapason d’Or, co świadczy o wysokim poziomie artystycznym ich współpracy.

Boris Giltburg to artysta, którego wyjątkowy talent, technika i wrażliwość muzyczna wciąż zachwycają publiczność na całym świecie. Jego współpraca z wiodącymi wytwórniami płytowymi oraz liczne nagrody potwierdzają jego status jako jednego z najwybitniejszych pianistów swojego pokolenia

Data

10 gru 2023
Zakończone!

Godzina

Cały dzień

Location

Oratorium Marianum
QR Code

Comments are closed.

gdpr-image
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Policy privacy.
Read more
Skip to content