W pierwszym popandemicznym roku członkowie Klubu Ambasadorów Kongresów Wrocławia wykazali się dużą aktywnością w obszarze organizacji i udziału w licznych konferencjach i kongresach realizowanych zarówno we Wrocławiu, jak i w innych polskich, i nie tylko, miastach.
prof. dr hab. n. med. Waldemar Banasiak przewodniczył konferencji dotyczącej kardionefrodiabetologii, która odbyła się we Wrocławiu w czerwcu 2022 r. Wydarzenie ma charakter cykliczny i realizowane jest w różnych polskich miastach, a jego głównym celem jest popularyzowaniem wiedzy z zakresu opisanych dziedzin oraz włączenie uczestników do aktywnej dyskusji.
prof. dr hab. inż. Edward Chlebus należał do komitetu programowego konferencji Smart Industry Revolution 2022 zrealizowanej w czerwcu na Politechnice Wrocławskiej. Głównymi tematami wydarzenia były najnowsze technologie i stosowane rozwiązania, ale także świat po covidzie czy kultura innowacji. Ponadto, prof. Edward Chlebus zasilił komitet programowy międzynarodowej konferencji Innowacyjne rozwiązania w gospodarce Smart Economy & Smart Industry 2022, która odbyła się w, położonej nieopodal Wrocławia, Legnicy.
Pan Grzegorz Dzik zaangażował się w organizację koncertu charytatywnego „Wrocławianie dzieciom Ukrainy”, który był ważnym aspektem okazanego wsparcia naszym sąsiadom z Ukrainy. Wydarzenie odbyło się w czerwcu we Wrocławskim Centrum Kongresowym.
prof. dr hab. inż. Jerzy Kaleta z Politechniki Wrocławskiej wziął udział w Forum G2: Geopolityka i Gospodarka, którego tegorocznym tematem przewodnim była walka o nowy świat. Dyskusje prowadzone były na Tarczyński Arena i skupiały reprezentantów: nauki, biznesu, polityki czy wojskowości zarówno z Polski, jak i z zagranicy.
Prof. dr hab. Andrzej Kübler przewodniczył Komitetowi Organizacyjnemu i Naukowemu XXXIII Konferencji „Postępy w Anestezjologii i Intensywnej Terapii” wraz z IV Polskim Kongresem „Pokonać Sepsę”, która miała miejsce w czerwcu w Hotelu Ibis Styles Wrocław Centrum.
prof. dr hab. Mirosław Kutyłowski z Politechniki Wrocławskiej dołączył jako prelegent do konferencji Security first CEE 2022, która zrealizowana została w formule wirtualnej.
prof. dr hab. Leszek Paradowski przewodniczył Komitetowi Naukowemu 25. Wrocławskiej Wiosny Gastroenterologicznej, która odbyła się w kwietniu w formule wirtualnej.
Pan Zbigniew Sebastian, Prezes Honorowy Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, wziął udział w konferencji Wrocław jest przedsiębiorczy, podczas której zastanawiano się kto stoi za rozwojem wrocławskiej przedsiębiorczości.
prof. Aleksander Weron był jednym z prowadzących Seminarium z Metod Stochastycznych i Numerycznych, które odbywały się w 2022 roku w formule wirtualnej.
prof. dr hab. inż. Jerzy Zwoździak był kierownikiem trwającego przez 5 lat projektu Grow Green, którego głównym celem było przystosowanie miasta do zmian klimatu przez liczne inicjatywy. W projekt zaangażowani byli: Miasto Wrocław, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A.
Pan Andrzej Ociepa otrzymał Złotą Odznakę Honorową Wrocławia 2022. „Wrocław z wdzięcznością” jest zaszczytnym honorowym odznaczeniem rangi samorządowej, przyznawanym za zasługi w działalności publicznej na rzecz rozwoju Wrocławia. Nasz Ambasador w latach 2000-2022 był dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. W tym czasie placówka stała się jedną z najnowocześniejszych i najważniejszych bibliotek publicznych w Polsce.
Prof. dr hab. inż. Agnieszka Kita z Uniwersytetu Przyrodniczego dołączyła do Grupy Roboczej ds. Zdrowia i Żywności Europejskiego Forum Strategicznego ds. Infrastruktur Badawczych (ESFRI), a także należy do Lokalnego Komitetu Organizacyjnego IV międzynarodowej konferencji Nordic Baltic Drying Conference, organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, we wrześniu tego roku.
W lutym tego roku Pan Radosław Ratajszczak przestał kierować wrocławskim Ogrodem Zoologicznym po 15 pracy pełnych sukcesów i zasług na rzecz ZOO we Wrocławiu. Od marca natomiast Ambasador objął stanowisko dyrektora Programu Ochrony Naczelnych w parku Cuc Phuong w Wietnamie.
Elsevier opublikował bazę ponad 100tys. najwybitniejszych przedstawicieli światowej nauki, wśród których liderem polskich naukowców w kategorii Dermatologia został Ambasador Kongresów Wrocławia prof. dr hab. n. med. Jacek Szepietowski z Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego., który otrzymał 53 indeks, który decydował o miejscu w klasyfikacji.
prof. dr hab. Dariusz Adamski zaangażowany był w organizację międzynarodowej konferencji ICON-S 2022, która zrealizowana została w lipcu na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydarzenie przyciągnęło ponad 400 uczestników z całego świata, mimo hybrydowego formatu konferencji.
prof. dr hab. Marta Misiuk-Hojło zaangażowana była w Biuro Organizacji II Konferencji Okulistycznej Młode Talenty, która odbyła się w kwietniu na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.
Serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów i osiągnięć członkom wrocławskiego Klubu Ambasadorów Kongresów i trzymamy kciuki za kolejne realizacje we Wrocławiu.